Konstrukcje z drewna klejonego

ZADASZENIE TARASU NAROŻNEGO

Taras narożny i garść powodów, dlaczego należy zadbać o jego profesjonalne zadaszenie

 

Taras znajdujący się tuż przy domu, nie zawsze musi przyjmować postać klasycznego kwadratu lub prostokąta. Coraz większą popularnością w tej materii, zaczynają cieszyć się tak zwane tarasy narożne. Miejsca przypominające literę “L”, a swoim kształtem – oplatające wybraną część budynku. Jak przy każdych tego typu konstrukcjach, także i przy nich, warto pomyśleć o zastosowaniu odpowiedniego zadaszenia. Dającego nie tylko realną ochronę przed deszczem, śniegiem czy słońcem, ale z powodzeniem spełniającego również wiele innych funkcji.

 

W tym artykule czeka na Ciebie solidna dawka wiedzy na temat tytułowych tarasów narożnych. Dowiesz się, jakie role mogą pełnić, jakie korzyści niesie za sobą ich zastosowanie, a także jak istotne w tym wszystkim jest ich odpowiednie zadaszenie. Zapraszamy!

 

Narożne tarasy dają możliwość zaaranżowania kilku przestrzeni jednocześnie

 

Pierwszą i zarazem jedną z najważniejszych zalet takich tarasów jest fakt, iż pozwalają one na optyczne oddzielenie nawet kilku osobnych obszarów. Taras przyjmujący klasyczny kształt litery “L” sprawia bowiem, że osoby znajdujące się na obu końcach takiego rodzaju tarasu – po prostu się nie widzą.

 

Zadaszenie tarasu narożnego

 

Narożny taras jako miejsce do relaksu

 

Część powierzchni może zostać zagospodarowana na stoliki, krzesła, fotele, hamaki, miejsce na kominek, a nawet grilla. Podsumowując, po prostu wszystko, czego potrzeba, aby wypoczywać na świeżym powietrzu. Tutaj istotną rolę odgrywa również zadaszenie, dzięki któremu korzystanie z takiego tarasu jest możliwe nawet, gdy pogoda nie do końca sprzyja.

Naturalnym czasem do korzystania z takiego przybytku są oczywiście miesiące letnie. Jednak po zamontowaniu wspomnianego kominka – zadaszonym tarasem można się cieszyć praktycznie przez cały rok.

 

Narożny taras w roli kącika zabaw

 

Stanowi on także idealne miejsce, w którym można zorganizować przestrzeń dla najmłodszych domowników oraz ich gości. A to wszystko, wstawiając huśtawki, zjeżdżalnie, namioty, materace, a nawet piaskownice!

Nieodzowną częścią przestrzeni urządzanej dla dzieci jest także ich bezpieczeństwo – w tym, to dotyczące zarówno ochrony przed deszczem, wiatrem, jak i intensywnym słońcem. I tu po raz kolejny sprawdzi się odpowiednie zadaszenie, które poza względami w pełni funkcjonalnymi, zapewni również niezwykłą estetykę całej konstrukcji.

 

Narożne zadaszenie tarasu kształt dachu eska

 

Narożny taras, będący biurem “na powietrzu”

 

Tego rodzaju taras może stać się również pełnoprawną przestrzenią służącą do codziennej pracy (zwłaszcza w miesiącach wiosennych oraz letnich). W tym przypadku, jego odpowiednie zadaszenie zapewni nie tylko komfort związany z wykonywaniem obowiązków. Będzie ono także skutecznym środkiem ochrony wszelkich sprzętów służących do pracy (komputera, drukarki, skanera, telefonu itp.).

 

Zalety stosowania zadaszeń tarasów narożnych

 

Poza, widocznymi na pierwszy rzut oka, aspektami związanymi z bezpieczeństwem i ochroną przed warunkami atmosferycznymi, zadaszenia narożnych tarasów, spełniają jeszcze kilka innych zadań. Ich rolą jest bowiem:

 

Podkreślenie stylu i estetyki całego budynku

 

Narożny taras wraz ze swoim zadaszeniem, może odpowiadać także za nadanie budynkowi dodatkowego “smaku” i elegancji. Z jednej strony, może stanowić jedynie uzupełnienie designu całego obiektu (np. będąc spójnym kolorystycznie oraz materiałowo). Z drugiej strony z kolei, może prezentować zupełnie inne podejście do projektowania. W ten sposób pokazując nieszablonowość i wyjątkowe poczucie estetyki.

 

Zadaszenie tarasu narożnego przy pensjonacie

 

Optyczne powiększenie domu

 

Dobrze zaprojektowany taras narożny (zaliczając do niego również zadaszenie), to także sposób na znaczne powiększenie samego budynku. Dzięki tego typu konstrukcji, nawet najmniejszy i najskromniejszy domek, może prezentować się zjawiskowo, a wręcz “bogato”. Zwłaszcza, jeśli w sąsiedztwie znajdują się inne, dużo większe budynki.

 

Przedłużenie funkcjonalności i użyteczności danego obiektu

 

Ten rodzaj tarasu może być również doskonałym pomysłem na zorganizowanie dodatkowej przestrzeni. Wspomnianego już miejsca relaksu i odpoczynku, kącika zabaw dla najmłodszych, jak i biura “na powietrzu”. Dobrze skonstruowany – z pewnością będzie służył przez większą część roku.

 

Aktywna ochrona majątku

 

Nie ma co ukrywać – dobrze zaprojektowany i posiadający zadaszenie taras, stanowi istotną barierę dla wszelkiej maści złodziei. Poza antywłamaniowymi drzwiami i oknami, to właśnie on może być jednym z elementów wpływających na skuteczne zabezpieczenie, zarówno samych mieszkańców, jak i posiadanych przez z nich rzeczy.

 

Zabudowa zadaszenie tarasu narożnego

 

Chcesz mieć pewność, że Twój taras narożny będzie miał odpowiednie zadaszenie?

Skontaktuj się z nami, aby zapoznać się z pełną ofertą naszych usług. Zajmiemy się Twoim tarasem w sposób kompleksowy!

  • Pomożemy w wyborze najlepszych materiałów. Trwałych i solidnych, dzięki którym Twój taras będzie Ci służył przez wiele długich lat.
  • Doradzimy w zakresie projektu. Tak, aby był nie tylko wytrzymały, ale także spełniał nawet najbardziej wygórowane wymagania względem jego estetyki.
  • Zajmiemy się produkcją i montażem zadaszenia. Dopilnujemy wszystkiego od A do Z – najpierw budując, potem transportując, a następnie instalując gotowe zadaszenie Twojego narożnego tarasu.

Zamów wykonanie zadaszenia, które zapewni Ci styl, wygodę i pełną funkcjonalność!

 

Strona główna

 

 

UL. KARTUSKA 214/218
80-122 GDAŃSK

BIURO HANDLOWE CZYNNE
PN-PT W GODZINACH 8:00-16:00

biuro@carportplanet.pl
796 416 533 / 515 844 105

 

FacebookInstagramYouTubeTwitter

Wyślij nam wiadomość

Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.