Konstrukcje z drewna klejonego

PROJEKT ZADASZENIA TARASU – 5 PUNKTÓW, NA KTÓRE MUSISZ ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYBORU JEGO WYKONAWCY

Zadaszenie tarasu, balkonu, jak i innej powierzchni umieszczonej na zewnątrz budynku, jest inwestycją na lata. Ma nie tylko ładnie wyglądać, ale także dawać Ci ochronę przed słońcem, deszczem, a nawet śniegiem. Zadaszenie tarasu do samodzielnego montażu czy to jest dobry pomysł?

 

Projekt zadaszenia tarasu. Sprawdź, na co musisz zwrócić szczególną uwagę, podczas wyboru wykonawcy Twojego zadaszenia. Poznaj 5 cech, jakie powinny spełniać zarówno materiały, które posłużą do jego budowy, jak i elementy, które muszą towarzyszyć każdej pracy związanej z konstrukcją oraz instalacją zadaszenia.

 

  1. Sprawdź, z jakiego rodzaju tarcicy korzysta Twój dostawca

Dobrze dobrany surowiec oferuje Ci nie tylko ładny wygląd, ale przede wszystkim wpływa na to, jak długo (i w jakim stanie) będziesz mógł cieszyć się danym zadaszeniem. Dlatego upewnij się, że Twój dostawca do swoich konstrukcji wykorzystuje jedynie wysokiej jakości tarcicę, która posiada odpowiednie certyfikaty.

W przeciwieństwie do wielu dostawców wykorzystujących surowce wątpliwego pochodzenia i niskiej jakości, nasza firma stosuje wyłącznie certyfikowany świerk skandynawski. Taki zabieg pozwala nam dostarczać Ci najwyżej klasy rozwiązania, których jakością oraz wyglądem będziesz się cieszył przez długie lata.

 

  1. Oceń jakość poliwęglanów

Dobre poliwęglany wykorzystywane przy projektowaniu i budowie zadaszeń to takie, wykonane w technologii litej lub komorowej oraz posiadające wieloletnią gwarancję producenta. Owa gwarancja jest dla Ciebie znakiem, że producent jest pewny swojego towaru – zapewniając jego najwyższe parametry nawet po upływie wielu lat.

 

Rodzaje poliwęglanów

 

W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie sprawdzone poliwęglany lite i komorowe, na które producenci dają aż 10 lat gwarancji. To wszystko sprawia, że będziesz spał spokojnie wiedząc, iż Twoje zadaszenie zostało wykonane z doskonałych surowców, zachowujących swój wygląd oraz parametry użytkowe przez bardzo długi czas.

 

  1. Zadbaj o wysoką jakość dodatków

Jakość tarcicy, jak i poliwęglanów jest ważna, jednak nawet najlepsze surowce nie zdadzą się na nic, jeśli Twój dostawca postanowi zaoszczędzić na elementach dodatkowych takich jak farby, wkręty, mocowania, czy nawet śruby.

Dokonując wyboru najlepszego wykonawcy zapytaj go, z jakich dodatków będzie korzystał. Zwróć uwagę na to, aby zastosował profesjonalne powłoki ochronne, które zapewnią odpowiednią ochronę całej drewnianej konstrukcji zadaszenia. Upewnij się także, że metalowe elementy, takie jak śruby, wkręty, podstawy i łączenia będą wykonane ze stali nierdzewnej. To wszystko da Ci pewność, że cała konstrukcja jest stabilna i będziesz się nią cieszył przez długie lata.

 

Elementy ze stali nierdzewnej

 

Wybierając naszą firmę zyskujesz także komfort, że dodatki, których użyjemy będą najwyższej jakości. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych firm, my nie oszczędzamy na żadnym elemencie wchodzącym w skład gotowego zadaszenia. Korzystamy wyłącznie z wysoko profesjonalnych farb marki TEKNOS oraz metalowych części dostarczanych przez firmę Eurotec.

 

  1. Upewnij się, że elementy drewniane mają odpowiedni przekrój

Pamiętaj, że cała konstrukcja będzie narażona nie tylko na zmiany temperatur, wilgotności oraz nasłonecznienia. Podczas wielu lat użytkowania Twoje zadaszenie będzie musiało mierzyć się ze śniegiem oraz wiatrem, które (przy źle zaprojektowanej konstrukcji) mogą spowodować jego zniszczenie.

 

Przekroje elementów konstrukcyjnych zadaszenia tarasu

 

Jako jedni z niewielu wykonujemy projekty konstrukcyjne zawierające dokładnie obliczenia statyczne na śnieg i wiatr. To dzięki nim dajemy Ci gwarancję odpowiedniej wytrzymałości, a co za tym idzie – zapewnienie Tobie i Twoim bliskim wysokiego poziomu ochrony.

 

  1. Dopilnuj, aby montaż był wykonany zgodnie ze sztuką

Nawet najlepsze materiały oraz dodatki nie wystarczą, jeśli sam proces montażu nie przebiegnie w profesjonalny sposób. Ważny jest nie tylko rodzaj sprzętu, ale również odpowiednia wiedza i technika montażu. Tak, aby cała konstrukcja była stabilna, nie zagrażała nikomu, a dodatkowo sposób jej instalacji nie wpływał negatywnie na jej użytkowanie (np. powodując szybsze niszczenie).

 

Montaż zadaszenia tarasu przeprowadzony przez pracowników firmy Carport Planet

 

Nasza firma dysponuje ekipą sprawdzonych monterów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu instalujemy wcześniej zbudowane konstrukcje, szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie. Jesteśmy przygotowani na dowolny rodzaj montażu z wykorzystaniem każdego rodzaju ściany, jak i podłoża.

 

Wybór wykonawcy zadaszenia – podsumowanie

Pamiętaj, że inwestując w zadaszenie, inwestujesz nie tylko w ładny i nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo. Z jednej strony, ma ono bowiem chronić Ciebie, Twoją rodzinę, jak i Twoich gości przed warunkami atmosferycznymi (słońce, woda, śnieg, wiatr), z drugiej natomiast musi dać Ci także pewność stabilności. Tak, aby źle zaprojektowana konstrukcja, do której wykonania użyto kiepskich materiałów po prostu się nie zawaliła.

 

Fragment z projektu konstrukcyjnego

 

Zainwestuj raz i zyskaj pewność, że Twoje zadaszenie będzie Cię cieszyło przez bardzo długi czas. Skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

 

UL. KARTUSKA 214/218
80-122 GDAŃSK

BIURO HANDLOWE CZYNNE
PN-PT W GODZINACH 8:00-16:00

biuro@carportplanet.pl
796 416 533 / 515 844 105

 

FacebookInstagramYouTubeTwitter

Wyślij nam wiadomość

Jesteś pewny?

Proszę prawidłowo wypełnić wszystkie pola.